Přehled fotbalových mistrů

18.05.2014 18:29

Evropské fotbalové ligy postupně finišují a přinášejí nové mistry svých soutěží. V anglické Premier League se stal po dvou letech mistrem Manchester City a získal tak celkově svůj čtvrtý titul v historii. Manchesteru titul daroval především Liverpool, který nezvládl finální fázi soutěže a v posledních kolech prohospodařil svůj nadějný náskok. Je zajímavostí, že titul Premier League už čtvrtý rok po sobě zůstává ve městě Manchester, kde se o něj střídjí slavnější United právě se City.

V italské Serii A se mistrem potřetí za sebou stal opět FC Juventus Turín. V ročníku 2013/2014 nechal za sebou konkurenci hodně daleko - zvítězil totiž o 17 bodů před AS Řím. Pro starou dámu je to již celkově 30. titul v historii italské soutěže.

Vítězem ve španělské Primera División se v přímém souboji stalo Atlético Madrid. V posledním kole remizovalo s Barcelonou, což stačilo k mistrovskému titulu. Atlético vyhrálo španělskou ligu po dlouhých 18 letech a po devíti letech přerušilo nadvládu Barcelony a Realu Madrid. Atlético může skvělou sezónu korunovat ještě vítězstvím ve finále Ligy mistrů, kde vyzve právě městského rivala Real.

Francouzskou Ligue 1 opanovalo opět bohaté Paris Saint-Germain, které obhájilo mistrovský titul a získalo celkově svůj čtvrtý triumf.

Vítězem Gambrinus ligy se po čtyřech letech půstu stala Sparta Praha a připsala si tak svůj celkově 12. titul. Výbornou sezónu zakončila Sparta i vítězstvím v České poháru, kde porazila po penaltovém rozstřelu Viktorii Plzeň.

 

--Max-

 

Partner Novinek: Empikfoto.sk - výroba fotoknih online