Co říkají statistiky před čtvrtfinále s Portugalskem?

17.06.2012 22:37

Čeká reprezentace postoupila na Euru 2012 do čtvrtfinále díky výhře nad Polskem v posledním zápase. Tleskejme a oslavujme. Ale zároveň se pomalu můžeme podívat na statistické preview před čtvrtfinálovou bitvou, kde nás čeká atraktivní a ambiciózní Portugalsko

Vzájemné duely

Za éry samostatné české reprezentace jsme se s Portugalskem v soutěžních utkáních potkali pouze dvakrát, a to právě na  mistrovstvích Evropy . Z prvního zápasu na Euru 96 vzešli vítězně Češi díky pámátnému obloučku Karla Poborského a český tým došel nakonec až do finále. Druhý duel se odehrál o 12 let později v základní skupině na Euru 2008 v Rakousku a Švýcarsku, kde nakonec slavili jihoevropané - zvítězili 3:1.

 

Play-off

Z pěti účastí české reprezentace na mistrovstvích Evropy jsme prošli do vyřazovacích bojů celkem třikrát - Euro 96, Euro 2004 a Euro 2012. Zajímavé je, že postupujeme vždy "obEuro", tedy jednou za 8 let. Těšit nás může, že pokud už jsme postoupili ze základní skupiny, vždy z toho byla medaile, čtvrtfinále český tým tedy vždy zvládnul.

Stejně jako Češi i Portugalci jsou na pátém evropském šampionátu v řadě. A stejně jako Češi i oni mají dvě medaile - stříbro na Euru 2004 a bronz na Euru 2000. Na posledním mistrovství v roce 2008 skončili Portugalci ve čtvrtfinále na kopačkách Německa, se kterým prohráli 2:3. Na rozdíl od Čechů Portugalci na každém Euru dokázali postoupit ze skupiny a bilance ve čtvrtfinále mají 2:2 - dvě výhry a dvě porážky. 

Jak dopadne třetí čtvrfinále Čechů na Euru, páté Portugalců a třetí vzájemný zápas těchto týmu se dozvíme ve čtvrtek večer - utkání začíná ve 20:45 hod.

 

Související statistiky:

Vítězové mistrovství Evropy

Nejlepší střelci na Euru

 

-max-